Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Bankomania - biegajmy razem (318 zgłoszonych)

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Odsłony: 3725
Poznaj historię programu „PKO Bank Polski Biegajmy razem”
 
„PKO Bank Polski Biegajmy razem” to program, który popularyzuje bieganie, zdrowy i aktywny tryb życia oraz łączy je z ideą dobroczynności. W ramach tej inicjatywy wspieramy największe imprezy biegowe w Polsce. Na szczególną uwagę zasługują biegi o charakterze patriotycznym między innymi Biegi Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”, które odbywają się w całej Polsce.
Podczas wszystkich sponsorowanych przez nas wydarzeń prowadzone są charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia. Wysiłek każdego z zawodników, który przyłączy się do akcji, jest przeliczany na konkretne wsparcie finansowe. Jeśli określona liczba zawodników ze specjalną kartką na koszulce „biegnę dla…” dotrze do mety, Fundacja PKO Banku Polskiego przekazuje darowiznę na wskazany cel.Od początku istnienia programu przeprowadziliśmy ponad 300 takich akcji, w których wzięło udział ponad 124 tys. osób. Do końca 2017 roku Fundacja wsparła łącznie 354 beneficjentów kwotą ponad 4,5 mln zł.
Nasz Bank nie tylko sponsoruje imprezy biegowe, ale także, jako partner akcji „BiegamBoLubię”, pomaga się do nich przygotować. Na 80. stadionach lekkoatletycznych na terenie całej Polski, pod okiem trenerów, w sobotnie poranki od kwietnia do listopada odbywają się bezpłatne spotkania biegowe.
 
Rok 2017 pełen sukcesów!
W 46 biegach pod naszym patronatem 174 tysiące osób przebiegło w sumie ponad 2,5 mln kilometrów. Podczas startów zorganizowaliśmy 98 akcji charytatywnych, w których wzięło udział ponad 41 tysięcy zawodników. Dzięki ich zaangażowaniu Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała 1,33 mln zł na rzecz beneficjentów. Razem pomogliśmy 90 dzieciom i 29 dorosłym.
 
16 września 2017 roku odbył się także 3. PKO Bieg Charytatywny! Kolejna edycja to 6401 zawodników którzy na 12 stadionach lekkoatletycznych w całej Polsce pokonali prawie 31 tysięcy okrążeń. To ponad 12 tysięcy kilometrów i 652 800 zł przekazanych przez Fundację PKO Banku Polskiego na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci.
 
Razem możemy więcej! Jeśli jeszcze nie brałeś udziału we wspieranych przez nas zawodach, koniecznie zapisz je w swoim kalendarzu. Jeśli z kartką „biegnę dla...” startujesz regularnie, dziękujemy i zapraszamy na kolejny wspólny sezon!

https://www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem